רשת תקשורת על פי דרישה - למי זה מתאים? חייגו 077-8123111

מהפכה בפתרונות מחשוב ותקשורת חדשים לעסקים: "רשת על פי דרישה". למי זה מתאים?

רשת תקשורת על פי דרישה

רשת תקשורת על פי דרישה

מהפכה בעולם שירותי התקשורת בישראל:

 

Alcatel Lucent Enterprise – ALE משיקה בעולם וגם בארץ שירות חדש:

 

Network on Demand רשת תקשורת על פי דרישה המאפשר לעסקים ליהנות מטכנולוגיות הרשת העדכניות ביותר על בסיס של "תשלום לפי שימוש" ללא מחיר חודשי קבוע, כמו שקיים עד היום, שבלתי תלוי בשימוש.

 

"Network on Demand" הוא "שירות מנוהל" של רשתות LAN / WiFi מאוחדות ומאובטחות המסופק מהיום בישראל דרך תדיראן טלקום. במודל החדש, עסקים מחויבים בגין השימוש היומיומי בתשתיות הרשת לפי הצריכה בפועל.

כך למשל, בתי ספר, שאינם פועלים במהלך סופי שבוע וחופשות החגים והקיץ, לא יחויבו בגין אותם חלקים ברשת, שאינם נמצאים בשימוש; בתי מלון יחויבו על בסיס אכלוס החדרים בלבד ובכך יחסכו השקעות פיננסיות רבות בתשתיות, שאינן מנוצלות 24×7. עסקים, שסגורים בחגים ובחופשות (או שסגורים עקב שיפוצים, שדרוגים וכיו"ב), לא ישלמו על שירותי התקשורת שלהם לתקופות הזמן בהן הם סגורים, לרבות אם הם סגורים חלקית. הם לא יחויבו עבור אותם חלקים ברשת, שאינם פעילים מבחינת התקשורת. כך גם במוקדי שירות (Call centers), שיש בהם תנודות חזקות בשימוש בשירותי התקשורת, במיוחד עקב מבצעים ולאורך ימות השבוע והשנה.

פתרונות מחשוב ותקשורת - רשת תקשורת על פי דרישה

תדיראן טלקום, חברת הבת של אפקון מקבוצת שלמה, נבחרה ע"י ALE (אלקטל-לוסנט-ארגונים) לשווק ולספק לעסקים בארץ את הפתרון המקיף ביותר והחדיש מסוגו בענף התקשורת:  Network on Demand -"תשלום לפי שימוש" עבור רשתות ה-Data Centers, ה-LAN וה-WiFi המאוחדות.

שירות "Network on Demand" (רשת לפי דרישה) של ALE מתאים את עלויות תשתית הרשת לשימוש הנעשה בה וכך מאפשר לארגונים להשיג תוצאות עסקיות משופרות.

פתרון זה מבטל את העלות הראשונית הנלווית לרכישת ציוד לעסק ומתאים את העלות לשימוש בפועל. פתרון Network on Demand מתאים במיוחד לארגונים השואפים להשיג את הטכנולוגיה העדכנית ביותר, אך לשלם רק עבור התשתית הדרושה ורק כאשר היא בשימוש.

הפתרון הזה נולד לאחר ש-ALE ראתה את השינוי בדפוס הצריכה של שירותי תקשורת ובמיוחד את השימוש הגובר של ארגונים בצריכה של שירותי IT מבוססי יישומי שירותי ענן, והחליטה להיות הראשונה לספק ללקוחות את היתרונות הגלומים בשירותי רשת פורצי דרך.

שירות Network on Demand, שתוכנן ביחד עם שותפים טכנולוגיים, משנה את חוקי המשחק עי"כ, שהוא מאפשר לספק שירותים מנוהלים של תקשורת אחודה (LAN ו-WiFi) עפ"י דרישה, שמבוססים על תשלום חודשי (OPEX – הוצאות תפעוליות), שגם מוכרות במס הכנסה כהוצאה שוטפת ולא הוצאה הונית.

כך, בזכות הכלים האוטומטיים המוכנים לשימוש ומנוהלים בענן, תדיראן טלקום תספק לקהל לקוחותיה העסקיים שירותים מנוהלים המפשטים את הפעילות ומשפרים את שביעות הרצון של לקוחות הקצה שלהם. תדיראן טלקום מבדלת ומייחדת את עצמה ע"י התאמת מודל הצריכה הטכנולוגית בענן של לקוחותיהם ושילוב בחבילה של יישומים המחויבים לפי שימוש (SaaS) יחד עם תשתית רשת (IaaS).

חשוב להבין, שמדובר בפתרון "שובר שיגרה" בו מנהלים, צוות התקשורת והמנמ"ר הארגוני אינם נדרשים יותר כמידי שנה להילחם על תקציב התקשורת לשימור וחידוש הטכנולוגיות, שהושקעו לאורך השנים בארגון, אלא נהנים משימור ורצף טכנולוגי מתקדם ועדכני.

בנוסף לכך, בעלי המניות בחברה נהנים מהשקעת OPEX מלאה, שמפנה להם תקציבים רבים להשקעות אחרות בארגון ומאפשרת להם לשלם בגין צרכי התקשורת הארגוניים עפ"י השימוש בפועל בלבד.

מודל צריכה חדש זה (המקביל למודל הצריכה של שירותי ענן) מספק לארגונים חלופה להוצאות הון ומאפשר להם להתמקד בהשקעותיהם בתחומים עסקיים מרכזיים בעלי עדיפות ולקשר את הוצאות התשתית התפעוליות לשינויים החלים בדרישות העסקיות. ארגונים רבים  מתמודדים עם הצורך לעמוד בעלויות השינויים התכופים החלים בטכנולוגיות הרשת ומעוניינים בדרך הטובה ביותר, שתאפשר להם להתאים את תקציב התשתיות לצרכיהם העסקיים. בנוסף, הם נאלצים להתמודד עם האתגר לרכוש את המיומנויות הנדרשות לתפעול הטכנולוגיות החדשות והתמיכה בהן דבר הדורש השקעות נוספות מעבר להשקעת הרכישה של ציוד התקשורת. עפ"י IDC, כדי להתמודד עם אתגרים אלה, "עד לשנת 2020, 80% מתשתיות ה-IT תתבססנה על מודל של 'תשלום לפי שימוש'".

 

פתרון ה-Network on Demand מבוסס על התכונות המאפיינות את הטכנולוגיות של Alcatel-Lucent Enterprise:

 

  • Intelligent Fabric.
  • Unified Access.
  • Network Analytics.

כרגע, מדובר בפתרון הראשון (והיחיד בינתיים) של שירותי תקשורת המסופקים ללקוחות במודל ה-SaaS. כך, שסביר להניח, שנראה רק בהמשך השנה מתחרים הנכנסים למודל השירות הזה. הפתרון הזה זמין ומתאים מאוד כרגע ללקוחות ברמת ה-SME, וללקוחות שאצלם יש תנודות חזקות בתצרוכת שירותי התקשורת לאורך ימות השנה ולכן הם משלמים לספק התקשורת שלהם סכומים גבוהים לפי נפחי התקשורת המירביים כל השנה.

רשת תקשורת על פי דרישה – שורה תחתונה:

 

השיפור ביכולות לקבל שירותי תקשורת מתקדמים ובמחירים שפויים הופך למעשי בגישת ה"תשלום לפי שימוש" על שירותי התקשורת .יחד עם זאת, רכישת פתרון מתקדם ביותר דוגמת Network on Demand, כמו כל רכישה בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בעסק.

מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת פתרון "רשת לפי דרישה", שנמצא למעשה בענן. אין להסתנוור רק מהמחיר ומהיכולות הטכניות של הספק. יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 

לקבלת הצעת מחיר עבור הקמת רשת תקשורת על פי דרישה – השאירו פרטים כאן

 Intelligent Fabric Demo 

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים